O akwareli rozprawianie

Żyjemy we wspaniałych czasach, kiedy w pełni można się oddać twórczości w technice jakiej się zapragnie, ilość dostępnych farb, papierów i przyborów jest niesamowita. Uwielbiam malować farbami olejnymi, ale od czasu do czasu sprawia mi wielką przyjemność malowanie akwarelą, wśród różnych farb za jedne z najlepszych uważam akwarele wilgotne Karmańskiego, wspaniała kolorystyka pozwala uzyskać efektowne melanże i wejść w przestrzeń pejzażu, strukturę motywu. 

 

Podczas prowadzenia warsztatów polecam do wykonania szkiców, równie dobrej jakości kredki akwarelowe KOH-i-NOOR, gdyż wykorzystanie do szkicu ołówka zawsze jest widoczne na pracy wykonanej lawunkowo, jednak nie zawsze korzystnie to wpływa na efekt końcowy, a ślad kredki na fakturze papieru wygląda fantastyczne, gdy zaś jej nie chcemy znika ona z pierwszą plamą malarską.

 

Akwarela jest techniką dość trudną z uwagi na fakt, że nie da się korygować kolejno nanoszonych plam, łatwo "przemęczyć" ją a do tego zniszczyć papier, poprzez nadmierne poprawianie, trzeba wykazać się często dużą cierpliwością. Jednak z drugiej strony jest to technika przyjemna, nie wymaga zbyt wiele przestrzeni do pracy, zapach farb jest neutralny a raz zakupione farby, kredki starczają na długo. 

 

Polecam zakupy w mojej galerii - w stałej sprzedaży mamy kredki akwarelowe, bloki akwarelowe o gramaturze 200 i 300, farby i duże arkusze dostępne są na zamówienie - wszytko w przystępnych cenach!

 

Click me
2014  tomas ARTE - Łąka
2014 tomas ARTE - Łąka

Współpraca

Info

Kontakt

tomas ARTE

Beata Tomas

 

phone:

+48 600 568 823

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.