Jak żyć z pasją - czyli słowo o warsztatach

 

Odkąd mam własną galerię mogę też zarażać swoją pasją...

... inne osoby, galeryjka nie należy do największych ale jest miejsce na stałą ekspozycję, na zawieszenie kilku obrazów i innych drobnostek do upiększania domu. W takim artystycznym otoczeniu przyjemnie się pracuje, stary drewniany stół staje się centrum warsztatowym i przygotowujemy się na przybycie gości.

Praca w masie ceramicznej jest umiarkowanie czysta, więc trzeba się zaopatrzyć w fartuszek... najlepiej zacząć od wykonywania drobnych ozdób z rozwałkowanej gliny - serduszka, gwiazdki i inne kształty dobrze wycina się tzw. wykrawaczami - po prostu metalowymi foremkami, oferta jest tak duża że pomysłów nie brak! Dla urozmaicenia naszych ozdóbek odciskamy na nich faktury tkanin czy liści - efekty zawsze są pozytywnie zaskakujące i oryginalne, więc przechodzimy na kolejny "level" nauki tworząc formy przestrzenne - tu nasza ulubiona róża, no i dalej ...wałeczki i kuleczki a z nich wspaniałe miseczki, możemy też formować z całego płata gliny - tak lubię najbardziej, kiedy masa kształtuje się pod pacami.

Po tych próbach czas na figurki - wszyscy chcą mieć swojego anioła! Dla większej stabilności stojącej postaci używamy tekturowej rurki (jeśli jest papierowa nie trzeba jej wyciągać bo się spali w piecu).

Na koniec odlewy - nauka banalna jednak trzeba mieć specjalne gipsowe formy, reszta jest już tylko kwestią wyobraźni. 

Click me

Współpraca

Info

Kontakt

tomas ARTE

Beata Tomas

 

phone:

+48 600 568 823

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.