W ogrodzie

 

Czujemy się jak w oazie zieleni,

gdyż cały płot przesłaniają dorodne tuje, które rosną tak od 30 lat i to najlepsze co mogła zaplanować moja mama. Co do reszty mamy zróżnicowane poglądy dlatego przyszedł czas na wydzielenie terenu autonomicznego, stanęło na tym że skoro mieszkam na parterze i widok mam na skarpę to mogę ją sobie dowolnie zagospodarować (oczywiście po konsultacjach) no mam jeszcze mini tarasik i mini patio ale o tym kiedy indziej napiszę.

Więc tak sobie wymyśliłam, że posadzę rośliny wieloletnie, bo nie mam czasu ani miejsca przechowywać tych które nie zimują. Druga wytyczna to rośliny których nie lubią szkodniki, na nieustanne spryskiwanie chemikaliami też szkoda czasu, trzecia to zestawienie kolorystyczne. Tak więc w jednej części mam jukę ogrodową, mak różowy, tawułę białą i różową, berberys, funkię biało-zieloną, irysy drobne ultramarynowe, trawy pasiaste biało-zielone, trawę szarą, trzmielinę, lawendę, zawilec japoński, i zioła: oregano, rozmaryn, macierzanka, do tego stałego zestawu dosadzam rośliny cebulowe: tulipany, szafirki które kwitną wiosną a później wysadzam je a w wolne miejsca sadzę piękne różowe pelargonie, kwitnące całe lato i jesień...i tu koło się zamyka bo jesienią wsadzam znów w to miejsce cebulki :)

W ubiegłym roku w przypływie szaleństwa wsadziłam w skarpę pomidorki koktajlowe, które są tak ekspansywne że zarosły pół skarpy, w tym roku tego nie powtórzę pomimo zachwycającego zapachu.

Click me

Współpraca

Info

Kontakt

tomas ARTE

Beata Tomas

 

phone:

+48 600 568 823

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.